Yükleniyor...
Alt Kategoriler
Markalar
Nitelikler
Fiyat Aralıkları
Listeleme

Taşınabilir Harddiskler

Ürün bulunamadı.

Taşınabilir Harddiskler

Taşınabilir Harddiskler
Bilgisayarda bulunan dahili hard disk ile aynı işlece sahip olan taşınabilir harddiskler istenilen yere götürülebilmesi yönüyle fark yaratır.
Taşınabilir harddiskler verimli çalışmak için en çok tercih edilen ürünler arasında yer alır. Taşınabilir bir hafıza olması sebebiyle bu ürünler iş hayatında sıklıkla kullanılır. Özellik yönünden USB teknolojisi ile benzerlik gösteren harddiskler farklı kapasitelere sahiptir.
Taşınabilir harddisk çeşitleri temel olarak iki ana kategoriye ayrılır. Bunlar 2.5” ve 3.5” şeklindedir. Boyuta göre ayrılmış olan bu ürünler kullanışlılık yönünden de farklara sahiptir. Her bir diskin hızı bağlantı şekline göre belirlenir. Bu nedenle taşınabilir harddisk fiyatları da farklılık gösterir. En uygun fiyatlı ürünler genellikle online alışverişlerde bulunur.
Taşınabilir Harddisk Kullanmanın Faydaları
Taşınabilir harddisk çeşitleri harici harddisk olarak da isimlendirilir. Veri depolama amaçlı kullanılan bu ürünler genellikle sabit diskler ile karıştırılır. Her iki ürün de taşınabilir harddisk markaları bünyesinde üretilmekte olup sabit diskler işletim sistemi kurulması için kullanılır. Yani bilgisayarda kullanılacak olan programlar ya da oyunların kurulum işlemi sabit disk üzerine yapılır.  
Günümüzde kullanıcılar önemli dosyalarını sabit diskler yerine taşınabilir harddiskler üzerine muhafaza etmeyi tercih etmektedir. Bu sayede her kullanıcı dosyasını istediği yere yanında götürebiliyor. Taşınabilirlik ve güvenilirlik özellikleri bu ürünü daha da tercih edilebilir kılmaktadır.
Taşınabilir Harddisklerin İç Ve Dış Yapısı Nasıldır?
Taşınabilir harddisk fiyatları ürünün iç ve dış özelliklerine göre farklılık gösterir. Çoğunlukla dış kısımda plastikten üretilmiş kasalar vardır. Maliyeti azaltmak ve kolay taşınabilmesi adına plastik malzeme kullanılır. İç yapısında ise disk dikdörtgen şekilde olduğundan dış kısmı da buna uyumlu haldedir.
Taşınabilir harddisk markaları dış kısımda bazen farklı renklere ve tasarımlara sahip ürünler sunmaktadır. Özgün tasarımlar için belirlenen fiyat aralığı standart modellere kıyasla biraz daha yüksektir.
Taşınabilir harddisk çeşitleri içerisinde sabit dik bulundurur. Bunlar farklı inçlere sahiptir ve bu kasa yapısı ile alakalı bir durumdur. İnç küçüldükçe ürün daha da taşınabilir hale gelir. Tüm bu ürünlere detaylıca bakmak ve en avantajlı olanı satın almak için https://www.alisverismoodum.com/ adresi ziyaret edilebilir.

 
Yükleniyor...