Yükleniyor...
Alt Kategoriler
Markalar
Nitelikler
Fiyat Aralıkları
Listeleme

Hafıza Kartları

Hafıza Kartları

Hafıza Kartları

Dünya çapında en çok kullanılan depolama ürünlerinden biri olan hafıza kartları bilgi transferini ve taşınmasını daha kolay hale getirir.
Farklı kapasitelerde olacak şekilde üretilen hafıza kartları 32 GB, 64 GB ve 128 GB gibi çeşitlere sahiptir. Kullanım amacına ve ihtiyaca göre bunlar arasından seçim yapılabilir. Genellikle bu ürünler cep telefonlarında yaygın olarak kullanılır. Seçim yaparken telefonun desteklediği kapasiteyi satın almak gerekir. Hafıza kartları çeşitleri fazla olduğundan aranan ürün kısa süre içinde bulunabilir.
Hafıza kartları fiyatları belirlenirken kapasite dikkate alınır. Bu parçalar elektrik akımı olmadığında bile bilgilerin saklanabilmesini ve akımla birlikte güncelleme yapılmasını sağlar. Genellikle video, fotoğraf ve diğer dijital içerikleri muhafaza etmek amacıyla kullanılırlar.

Hafıza Kartı Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Hafıza kartları markaları sayıca fazla olup bunlar arasından seçim yaparken dikkatli olunmalıdır. Ürün seçimlerinde kapasite, fiziksel boyut, bozulma ömrü, yazma hızı, okuma hızı gibi özelliklere öncelik verilmelidir. Bu sayede alınan hafıza kartı daha kullanışlı olacaktır.
Hafıza kartları kapasite olarak incelendiğinde teknolojinin gelişmesiyle birlikte bunlarda artış olduğu görülür. Günümüzde 8 GB ile 2 TB arasında kapasite kullanımı mevcuttur. Buna karar verirken kullanım amacı dikkate alınmalıdır. Eğer yalnızca günlük gezi fotoğraflarının saklanması için hafıza kartları alınacaksa 2 TB çok fazla olacaktır. Bunun yerine 32 GB olan hafıza kartları çeşitleri tercih edilebilir.
Okuma ve yazma hızı hafıza kartları için son derece önemlidir. Özellikle hafıza kartları içinde bulunan bilginin hızlı bir şekilde transfer edilmesine ihtiyaç duyuluyorsa bu durum daha da önemli hale gelir. Kartın türüne göre okuma hızı saniyede 312 MB’e kadar çıkabilir.

Hafıza Kartı Markaları Ve Fiyatları

Genellikle hafıza kartları fiyatları ile ilgili en uygun seçenekler online alışveriş sitelerinde yer alır. Fiyatlar markaya ve ürünün özelliklerine göre belirlenir. En çok ilgi gören hafıza kartları markaları Kıngston ve Kıoxıa olarak ifade edilir. Bu markalara ait 32 GB’dan 128 GB’a kadar hafıza seçenekleri bulmak mümkündür. Bunlara ve çok daha fazlasına ulaşmak için https://www.alisverismoodum.com/ adresi ziyaret edilebilir.
 
Yükleniyor...