Yükleniyor...
Alt Kategoriler
Markalar
Nitelikler
Fiyat Aralıkları
Listeleme

Network Switchler

Network Switchler

Network Network Switchler

Network Switch nedir? sorusu sıklıkla karşımıza çıkıyor. Bilgisayarlar arası iletişimi sağlayan Network Switch hayatımızı kolaylaştırmaya devam ediyor.
Network Switchler, işyerlerinde sıklıkla tercih edilmektedir. Network Switch sayesinde dosya aktarımları kısa sürede tamamlanır. Böylece zamandan tasarruf edebilirsiniz. Evinde yazıcı ya da birden fazla bilgisayar bulunan kişilerde Network Switch teknolojisinden yararlanabilirsiniz.
Network Switch modellerine bağlı olan cihazlara ‘Düğüm’ adı verilir. Düğümlerin bağlı olduğu cihazlarda, tüm işlemler kısa bir süre içerisinde tamamlanır. Network Switch üzerinde yer alan portlara cihazlar bağlanır ve kurulum işlemi tamamlanır.

Network Switchlerin Özellikleri

Network Switchlerin en önemli özelliklerinden bir tanesi, bant genişliğinin her port için aynı şekilde kullanılmasıdır. Portların bağlı olduğu Network Switch hangi hıza sahipse Network Switch portlarına bağladığınız cihazlarda aynı hızda işlem yapar.

Switch İle Hub Arasındaki Fark Nedir?

Hub ve Switchler, yerel ağ oluşturmanıza yardımcı oluyor. İki cihazda aynı amaca hizmet etmektedir. Yine de bu ürünler bazı farklara sahiptir. Switch ile hub arasındaki farklardan bir tanesi Switchlerin, Hublara göre daha akıllı olmasıdır. Switchler, portlardan hangi cihaza aktarım yapılacaksa oraya elektrik verir. Hublar bu özelliği kullanmaz. Bu nedenle daha fazla elektrik tüketimine neden olur. Ayrıca;
  • Switchler, Hublara göre daha hızlıdır.
  • Switchler, iki yönlü veri akışı sağlar. Hublarda veri aktarımı tek yönlüdür.
  • Switch daha güvenlidir.
  • Switchler, daha hızlıdır.
Network Switch Nerelerde Kullanılır?

Network Switch markalarının ürettiği modeller genel olarak data center‘larda, şirketlerde ve network ürünleri  kullanılan sistemlerde tercih edilir. Network Switchler anahtarlama yöntemi ile her bir veriyi iletim kanallarına yönlendirir.

Network Switch Fiyatları Nedir?

Network Switch fiyatları model ve özelliklerine göre değişim gösterir. Her işletmeye uygun modeller internet üzerinde yer almaktadır. Network Switchleri satın alırken kullanım amacınıza göre tercih yapmanız gerekir. Network Switch modelleri 16, 24 ya da 48 portlu olarak sunulabilir. Şimdi https://www.alisverismoodum.com adresini ziyaret ederek uygun fiyatlı Network Switch modellerini hemen inceleyebilirsiniz. 2021 yılının yüksek teknolojili ürünleri tek bir platformdan elinizin altına geliyor. 
Yükleniyor...