Yükleniyor...
Alt Kategoriler
Markalar
Nitelikler
Fiyat Aralıkları
Listeleme

Bilgisayar Kasaları

Bilgisayar Kasaları

Bilgisayar Kasaları

Bilgisayar parçalarını dışarıdan gelecek darbelere karşı koruyan ve temel parçalara sahip olan bilgisayar kasaları farklı özelliklere sahiptir.
Masaüstü bilgisayarların temel parçalarından biri olan bilgisayar kasaları evlerde ve iş yerlerinde sıklıkla kullanılır. İçerisinde ana kart, disket sürücüsü, işlemci, cd rom, ram, ses kartı, ekran kartı ve hard disk bulunur. Bunların her biri kasa sayesinde fiziksel müdahalelere karşı daha korunaklı hale gelir.
Bilgisayar kasası modelleri her parçayı destekleyecek şekilde farklı ebatlarda üretilir. İlk olarak yatay şekilde üretilen bu kasalar zamanla teknolojinin gelişmesiyle dik olarak üretilmiştir. Kasanın en önemli bileşeni güç kaynağı olup bu sayede prizden gelen elektriği bilgisayarın daha verimli kullanması sağlanır.

Bilgisayar Kasaları Nasıl Çalışır?

Bilgisayar kasası özellikleri çalışma şekli üzerinde doğrudan etkilidir. Kasanın çalışması için grup bağlantılar ya da led ve kablo bağlantılar kullanılır. Grup bağlantı şeklinde çeşitli birimlerin çalışması için gerekli olan elektrik enerjisi taşınır. Diğer bağlantı türünde ise verilerin bir birimden diğerine taşınması sağlanır. Bu sistemde güç kabloları anakarta, DVD ve CD sürücülerine, disk sürücülerine, fanlara ve bazı ekran kartı sürücülerine bağlanır. Bilgisayar kasası markaları bu çalışma sistemine yönelik olarak üretim yaparlar.
Bilgisayar kasası modelleri içerisinde hava akışının düzenli olarak sürmesini sağlayacak özel mekanizma vardır. Kasadaki en önemli unsur güç kaynağı olup ana bölümde o yer alır. Sistem bütün bileşenlerin aksamadan çalışması üzerine kurulmuştur.

Bilgisayar Kasaları Ne İşe Yarar?

Plastik ya da metal şeklinde üretilen bilgisayar kasaları genellikle dikdörtgen şekildedir. Kasanın çalışmasını sağlayan ekipmanlar monitör ve diğer bilgisayar parçaları ile uyum içindedir. İçinde bulunan ana kart rahatça işlem yapabilmeyi sağlar.
Bilgisayar kasası fiyatları ürünün malzeme kalitesine ve özelliklerine göre belirlenir. 500 TL’den başlayan fiyatlar özellik arttıkça daha da artar. Bıtfenix, Aerocool, Frısby, Dark, Tx, Powerboost, Vento, Gamebooster ve Xıgmatek en uygun fiyatlı bilgisayar kasası markaları arasında yer alır. Tüm bu ürünlere ve çok daha fazlasına ulaşabilmek için https://www.alisverismoodum.com/ adresi ziyaret edilebilir. Sitede indirimli ve kampanyalı fiyatlar geçerlidir.

 
Yükleniyor...