Yükleniyor...
Alt Kategoriler
Markalar
Nitelikler
Fiyat Aralıkları
Listeleme

Ethernet Kartları

Ethernet Kartları

Ethernet Kartları

Ethernet kartları, bilgisayarlar arasında sağlıklı iletişimin oluşturulmasına yardımcı olur. Bu bağlantıyı yapabilmek için MAC adresi üzerinden internet ağına ulaşılmasını sağlar.

Ethernet kartları bilgisayarlar arasındaki iletişimin en önemli araçlarından bir tanesidir. Ağ kartları, telefon portunu kullanarak bilgisayar üzerinden internet ağına erişilmesini sağlar. Bilgisayarlarımızı ağa bağlamak için kullanılan bu ürün her bilgisayarda yer almaktadır. Bilgisayarlarınızı bir ağa bağlamak isterseniz Ethernet kartı satın almanız gerekir.
Ethernet kartları, uzak veri bağlantısının yapılmasını sağlar. Bu özel parçalar yeni nesil bilgisayarlarda ana kart üzerinde hazır hale geliyor. Ana kart üstünde bulunmaması durumunda ağ soketi üzerine bağlanarak bu cihazları kullanabilirsiniz. Ethernet kartları dahili ya da harici olarak bağlanabilir.
İnternet ve ağ üzerinden veri transfer uygulamasının başarılı bir şekilde sağlanması için bu kartlardan destek alınır. Bağlantı noktaları üzerinde fiber kablo kullanılması durumunda ethernet kartları, 1000 mega bit gibi yüksek hızlara ulaşabilir.

Ethernet Kartı Ne İşe Yarar?

Ethernet kartı, bilgisayarlar arası iletişim ve veri transferinin sağlanmasına yardımcı olur. Ethernet kartları modellerinden önce veri transferleri disk üzerinden yapılıyordu. Bu yeni teknoloji sayesinde bilgisayarlar arasında bilgi alışverişi de pratik hale geldi.
Ethernet kartları üzerinde sabit MAC numarası yer almaktadır. Bu kartlar üzerinden 10 ile 1000 Mbit hız aralığında veri aktarımı yapabilirsiniz. Ana kart üzerinde gelen ethernet çipleri istediğiniz düzeyde veri transferi yapamayabilir. Bu tür durumlarda ağ soketi üzerine yerleştirilen ethernet kartı ile aradığınız veri transfer hızına erişebilirsiniz.

Ethernet Kartı Fiyatları

Ethernet kartları fiyatları ağ kartının sürümüne ve bağlantı seçeneklerine göre değişebiliyor. Bu nedenle seçim yaparken bütçenize uygun ürünlere göz atmanız gerekiyor. Ethernet Kartı özellikleri, ağ kartının sahip olduğu teknolojiyle de uyumlu olması gerekir.  İki çeşit ethernet kartı bulunur. Bu kartlar;
  • Bnc konnektörlü kartlar
  • Rj-45 konnektörlü kartlardır.
Bnc konnektöre sahip kartlar genellikle masa üstü bilgisayar kasalarına monte edilir. Rj-45 konnektör ağ kartları ise internet veri hızına uyumlu ürünlerdir. Ürün katalogları arasında bilgisayarınız ile uyumlu olan ethernet kartı markalarıhttps://www.alisverismoodum.com adresinden tek tıkla satın alabilirsiniz.

 
Yükleniyor...