Yükleniyor...
Alt Kategoriler
Markalar
Nitelikler
Fiyat Aralıkları
Listeleme

Patch Paneller

Patch Paneller

Bilgisayarların sağlıklı bir şekilde çalışmasını sağlayan kabloların korunması gerekir. Kablosuz teknoloji günümüzde gelişme gösterse de bilgisayarlarda kablolara sıklıkla yer veriliyor.
Patch paneller bilgisayar kablolarının bir arada kalmasını sağlar. Özellikle server sistemlerinde patch paneller işimizi oldukça kolaylaştırıyor. Farklı girişlere sahip patch paneller bireysel ya da kurumsal tüm ihtiyaçlara yanıt verebiliyor. Patch paneller bağlantı noktası olarak sunucuya bağlanır. Bu bağlantı switch üzerinden kurulur.

24 Port Patch Kullanım Alanları

24 port patch panel modelleri kayıt stüdyoları, ses sistemleri ve ağ sistem odalarında tercih edilir. Bu odalarda yer alan patch paneller çalışanların bağlı olduğu data kablolarının sonlandırıldığı bölümdür. Switch üzerinden Patch kablo ile kullanıcının network sistemlerine erişim yapması sağlanmaktadır.

Patch Panel ile Switch Arasındaki Fark Nedir ?

Switch internet hattının ethernet kablolarına dağıtıldığı cihazlardır. 24 port patch panel çeşitleri ise iletilecek kablo yükünü Switch’e yansıtmadan bağlantı kurulmasını sağlar. Patch paneller veri merkezlerinde sistemlere ulaşan kabloların karışıklığını önler.

Fiber Patch Paneller

Fiber Patch Paneller, fiber optik kablolarda tercih edilir. Fiber optik kablolarının korunmasını sağlayarak daha kolay şekilde yönetilmesine yardımcı olur.
Patch Panel’in amacı fiber optik kablonun dağıtım aşaması sırasında ağda meydana gelebilecek sorunların önüne geçmektir. Kablolama ve ağ yapısında meydana gelen karışıklıkların önlenmesine yardımcı olur. Böylece veri merkezi üzerinde terminal çarpmalarının da önüne geçilir. Patch Paneller kabin içerisinde ya da duvara monte edilerek uygulanabilir. Paneller port sayılarına göre sınıflandırılır. 24 Port Panel sıklıkla tercih edilir.

Patch Panel Fiyatları

24 Port Patch Panel fiyatları marka türüne göre değişiklik gösterebilir. Günümüzle farklı özelliklere sahip Patch paneller yer almaktadır. İnternet üzerinden artık tek tıkla patch panelleri inceleyebilir ve satın alabilirsiniz. Patch paneller kablolama sistemlerinde kullanılan sonlandırma elemanlarından bir tanesidir. Bilişim sistemlerinde veri akışının sağlıklı şekilde sağlanması için patch paneller devreye girmektedir.
Patch panel çeşitlerinde en uygun fiyatlı ürünleri https://www.alisverismoodum.com adresinde bulabilirsiniz. Farklı port sayılarına sahip patch paneller sayesinde veri merkezlerinde bulunan kabloları güvenle koruma altına alabilirsiniz.
 
Yükleniyor...