Yükleniyor...
Alt Kategoriler
Markalar
Nitelikler
Fiyat Aralıkları
Listeleme

Power Supply (PSU)

Power Supply (PSU)

Power Supply (PSU)

Güç kaynağı olarak bilinen Power Supply (PSU) çok sayıda cihazın içerisinde yer alır ve elektronik ürünlerin temel parçası olarak ifade edilir.

Power Supply (PSU) mekanizmanın ya da ilgili düzeneğin ihtiyacı olan enerjiyi üretir. Bütün Power Supply (PSU) modelleri buna yönelik olarak tasarlanmıştır. Kendi içerisinde çok sayıda seçeneğe ayrılan bu ürün büyük ya da küçük boyutlarda satın alınabilir.
Ürünün iç kısmında bilgisayarda bulunan sistem parçalarının çalışmasını sağlayacak ve alınan enerjiyi eşit miktarda dağıtacak mekanizma mevcuttur. Bu özelliğiyle Power Supply (PSU) yani güç kaynağı iç donanım birimi olarak da ifade edilir. Günümüzde bu ürün enerji dağılımına gereksinim duyan bütün cihazlarda kullanılabilir.

Power Supply (PSU) Özellikleri

Power Supply (PSU) ve güç kaynağı fiyatları alınan ürünün özelliklerine göre farklılık gösterir. Fiyatlar için alt sınır 600 TL civarında olup 4000 TL’ye kadar çıkar. Daha uygun fiyatlarla ürünü satın alabilmek için online alışveriş tercih edilebilir.
Power Supply (PSU) markaları sayıca fazla olup bunlar arasında Aerocool, Coolermaster, Asus, Cougar, Corsaır, Dell, Dark, Gıdabyte, FSP, HPE, Highpower, Netcam, Thermaltake ve Seasonıc gibi markalar öne çıkar. Her marka için ürün yelpazesi geniştir. Bu sayede her bütçeye ve ihtiyaca uygun Power Supply (PSU) bulmak mümkündür.
Power Supply (PSU) modelleri arasından ihtiyaca uygun olan ürünleri bulabilmek için sitede bulunan filtreleme özelliği kullanılabilir. Bazı ürünlerde ücretsiz kargo fırsatının olması sayesinde alışverişler daha ekonomik hale gelecektir.

Power Supply (PSU) Nasıl Çalışır?

Güç kaynağı için çalışma prensibi tüm modeller içi benzer şekildedir. Buna göre Power Supply (PSU) özellikleri dikkate alındığında prizden alınan AC akımı çevre birim ekipmanları ve bilgisayar işlemcisi için kullanılmak üzere düşük voltajlı olan DC akıma çevrilir. Bunun için farklı bileşenlere ve voltaja ihtiyaç olabileceğinden güç kaynağı buna uygun olmalıdır.
Power Supply (PSU) markaları arasından seçim yapmak ve en uygun ürünü satın almak için en doğru adres daima  https://www.alisverismoodum.com/ olacaktır. Başta güç kaynağı olmak üzere benzer tüm ürünler siteden kampanyalı fiyatlarla satın alınabilir.
 
Yükleniyor...