Yükleniyor...
Alt Kategoriler
Markalar
Nitelikler
Fiyat Aralıkları
Listeleme

Firewall Cihazları

Firewall Cihazları

Günümüzde internet güvenliği her şeyden önde geliyor. Firewall cihazlarının ana görevi internet bağlantısını kullanan kişilere güvenilir bir ortam sunabilmektir.

Firewall cihazları internet üzerinden gelecek tehlikelere karşı koruma sunuyor. Bununla beraber internet üzerinden zararlı olabilecek yerlere de erişim engeli koyabiliyor. İnternet dünyasında virüs ve trojan gibi bir çok zararlı yazılım yer alıyor. Bu zararlılara karşı mutlaka gerekli önemleri almak gerekiyor. Firewall tüm sistemin ağ trafiğini kontrol edebilmenize yardımcı oluyor. Güvenlikle beraber kaynakları da verimli bir şekilde kullanabilirsiniz. Özellikle düşük internet bağlantı hızlarına sahip yerlerde gereksiz trafiğin önüne geçebilirsiniz.

Software Ve Hardware Firewall Nedir?

Firewall cihazı modelleri, belirlenen güvenlik kurallarına bağlı şekilde hareket eder. İnternet üzerinde hem giden hem de gelen ağ trafiğini izler. Firewall cihazı çeşitleri gelen veri paketlerini kurallara göre düzenler. İki tür firewall bulunur. Bu güvenlik sistemleri;
  • Software firewall,
  • Hardware firewall sistemleridir.
Software firewall bir işletim sistemi üzerinde yazılım temelli çalışır. Bu sistem yazılımları ve bağlantı noktalarını kullanarak internet trafiğinin güvenli hale gelmesini sağlar. Hardware firewall ise üzerindeki yazılımlar ile trafiği yönlendiren cihazlardır.    

Firewall Cihazı Kullanımı Neden Gereklidir?

Internet erişimine açık olan bir bilgisayar tehlike altındadır. Bilgisayar üzerinde yer alan bilgilerin ele geçirilmesi istenmeyen durumların ortaya çıkmasına neden olabilir. Doğru şekilde yönlendirilmeyen ağ trafiği zaman ve kaynak israfına yol açar. Güvenliğin tam olarak sağlanamaması çocukların tehlikeli içeriklere ulaşmasına neden olabilir. Dağınık yapıda çalışan işletmelerde Firewall cihazları kullanılarak işlemler güvenilir bir şekilde tamamlanır.

Doğru Firewall Cihazı Seçimi

Doğru cihazların kullanılması veri güvenliğinin başarılı bir şekilde tamamlanmasını sağlar. Güvenlik için doğru yazılımlarının kullanılması gerekir. Firewall cihazı seçerken fiyat dışında özelliklerine de bakmanız gerekir. Basit bir kurulum ve kolay kullanılabilen Firewall cihazları daha verimli olabilir. Fiziksel olarak dayanıklı modellerin seçilmesi de uzun ömürlü kullanım sunabilir. Firewall uygulamalarının hızlı yapılabildiği cihazlar, kullanım süreni daha kolay hale getirebilir. Rourter cihazları ve diğer firewall ürünlerini en uygun fiyatlarla https://www.alisverismoodum.com adresinden satın alabilirsiniz.

 
Yükleniyor...